Reklama

Kułeba: Wszystkie okupowane obwody chcą być ukraińskie. Kropka

Szef MSZ Ukrainy, Dmytro Kułeba, odpowiadając na pytania internautów w czasie sesji pytań i odpowiedzi na Twitterze podkreślał, że mieszkańcy okupowanych części Ukrainy "chcą żyć na Ukrainie".

Publikacja: 27.05.2022 05:55

Dmytro Kułeba

Dmytro Kułeba

Foto: AFP

arb

Kułeba był pytany przez niektórych internautów o możliwość kompromisu z Rosją. Na pytanie czego Ukraińcy mieszkający na okupowanych terenach chcieliby w kwestii takiego kompromisu, Kułeba odparł, że "oni chcą żyć na Ukrainie".

- Rosyjska propaganda cierpi próbując znaleźć prorosyjskich mieszkańców, którzy udzieliliby prorosyjskiego komentarza - mówił o sytuacji w okupowanych częściach Ukrainy Kułeba.

- (Rosja) nie może znaleźć wystarczającej liczby osób, które by dla niej pracowały, pracowały dla władz okupacyjnych - dodał.

- Ponieważ ci ludzie chcieliby żyć na Ukrainie - podkreślił Kułeba.

Reklama
Reklama

Czytaj więcej

Zełenski: Ukraina będzie niepodległa. Pytanie tylko za jaką cenę

- Tak, to nie dotyczy 100 proc. z nich - mogą znaleźć się tacy, którzy chcą współpracować z władzami okupacyjnymi, ale nie jest ich wystarczająco wielu - dodał szef MSZ Ukrainy.

- Zdecydowana większość chciałaby mieszkać na Ukrainie - podsumował.

- Wszystkie te (okupowane) obwody chcą być ukraińskie, kropka - podkreślił też Kułeba.

Konflikty zbrojne
Wojna: Kreml się odgraża, ale to ukraińska armia jest górą
Konflikty zbrojne
Trump zdecydował. Stany Zjednoczone wyślą Ukrainie broń opłaconą przez sojuszników
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Reklama
Reklama