Turcja ponownie wystąpiła z propozycją zorganizowania ewakuacji rannych obrońców huty Azowstal drogą morską. Mieliby oni zostać przewiezieni lądem do Berdiańska, a stamtąd tureckim statkiem do Stambułu.

Rzecznik prezydenta Erdogana, Ibrahim Kalin, poinformował, że omówił ten pomysł z prezydentem Zełenskim. Na przeszkodzie wciąż stoi brak zgody Rosji.

Czytaj więcej

Turcja oferuje ewakuację rannych obrońców Azowstalu drogą morską

Prokremlowski przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow zwrócił się do prezydenta Erdogana z apelem, aby Turcja zrezygnowała z pomocy dla broniących Azowstalu żołnierzy Pułku "Azow".

Stwierdził, że "Azow" to "faszystowsko-nacjonalistyczna formacja przestępcza", która przetrzymuje niewinnych cywilów w podziemiach zakładów. Ponadto Turcja, państwo muzułmańskie, nie może nie zwrócić uwagi na to, że członkowie "Azow", "mordercy i ateiści", są znani z regularnych wypowiedzi obrażających "wielkie wartości islamskie" i islam w ogóle.

Kadyrow zwraca się do prezydenta Erdogana, by nie dał się omamić przestępcom, którzy "chcą się pokazać jako niewinne ofiary rosyjskiej agresji i z pomocą Turcji uniknąć procesu i zasłużonej kary".