Reklama

Były dowódca UCK wrócił do więzienia

Były dowódca Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), Sami Lushtaku, rozpoczął strajk głodowy po tym jak sędzia nakazał mu wrócić do więzienia po pobycie w szpitalu.

Aktualizacja: 19.01.2016 11:13 Publikacja: 19.01.2016 11:08

Były dowódca UCK wrócił do więzienia

Foto: 123RF

Lushtaku został skazany w maju ubiegłego roku za zbrodnie wojenne, razem z innymi członkami UCK. Sąd uznał go winnym zamordowania albańskiego cywila we wrześniu 1998 roku i skazał na 12 lat więzienia.

Co ciekawe, Sami Lushtaku był także członkiem tzw. Grupy Drenickiej, podobnie jak obecny wicepremier i szef kosowskiej dyplomacji Hashim Thaci. Niewykluczone, że obaj jeszcze staną przed powstającym w Holandii specjalnym sądem ds. zbrodni wojennych popełnionych przez UCK.

Według informacji zawartych w oświadczeniu Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Kosowa, Lushtaku przebywał w szpitalu do piątku.

Zobacz także:

Kampania PiS w Europarlamencie

Reklama
Reklama
Konflikty zbrojne
Jak dużej pomocy finansowej potrzebuje Ukraina? Na armię wydaje niemal 30 proc. PKB
Konflikty zbrojne
Rosja nadal przegrywa z Ukrainą wojnę na morzu
Konflikty zbrojne
Minister obrony Rosji: Są dowody, że NATO przygotowuje się na wojnę z nami
Konflikty zbrojne
Dyrektor Instytutu Wschodniej Flanki: Trwały pokój na Ukrainie? Nie liczyłbym. Rosjanom na tym nie zależy
Konflikty zbrojne
Rosja za wszelką cenę chce zwiększyć produkcję zbrojeniową. Z czym ma problem?
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama