Zarząd Metro poinformował, że wkrótce rozpocznie proces przeglądu różnych opcji strategicznych, związanych ze sprzedażą sieci Real.

Metro już kilka lat temu usiłowało sprzedać sieć hipermarketów Real, ale nie znalazło na nią kupca - przypomina agencja Reutera. Teraz koncern zapewnia, że do sprzedaży dojdzie, ponieważ wciąż pojawiają się podmioty zainteresowane przecięciem sieci Real.

Niemiecka prasa twierdzi, że kupnem zainteresowany może być Amazon.com, który w ubiegłym roku przejął w USA sieć supermarketów Whole Foods. Niemcy to drugi rynek Amazon.com po USA.

W 2015 roku Metro AG pozbył się sieci domów towarowych w Niemczech Kaufhof. Kilka dni temu sieć poinformowała o fuzji z inną siecią niemieckich domów towarowych Karstadt.

Sieć Real ma w Niemczech 282 hipermarkety i zatrudnia 34 tys. ludzi. Koncern Metro AG jest właścicielem 760 sklepów wielkopowierzchniowych w 25 krajach i zatrudnia około 170 tys. osób.

Sieć Real boryka się ze spadkiem sprzedaży. Najgorzej w zeszłym roku radziła sobie rosyjska część sieci. W trzecim kwartale tego roku obroty sieci spadły o 3,7 proc. do 9 mld euro. Zysk netto spadł o 23,3 proc. do 57 mln euro.