Spółka OTCF, właściciel m.in. marki odzieży sportowej 4F, podpisała z Gino Rossi list intencyjny w sprawie nabycia akcji Simple Creative Products.

Zarząd Gino Rossi, który od miesięcy prowadzi rozmowy z Monnari Trade w sprawie sprzedaży Simple, producenta odzieży damskiej, podał dziś, że podpisał list intencyjny w tej samej kwestii z spółką OTCF.

„Strony ustaliły, iż ostateczna treść dokumentacji transakcyjnej zostanie uzgodniona w ciągu 30 dni" – poinformowało Gino Rossi, kierowane przez Tomasza Malickiego. OTCF ma wpłacić zaliczkę w wysokości 1 mln zł – dodała obuwnicza spółka.

Co zastanawiające, Gino Rossi twierdzi jednocześnie, że podpisany list nie ma wpływu na negocjacje toczące się dotychczas z Monnari. „Strony uzgadniają obecnie porozumienie dotyczące spłaty zobowiązania Simple CP SA wobec Miss Class Sp. w wysokości 4 mln zł" – podało Gino Rossi.

Miss Class, spółka zależna Monnari, sfinansowała tegoroczną kolekcję Simple. Ostatnio próbowała odzyskać pożyczone na ten cel pieniądze za pośrednictwem komornika. Egzekucja komornicza została wstrzymana, gdy bank PKO BP zagroził wypowiedzeniem kredytu udzielonego Simple.

Mimo informacji o liście z właścicielem 4F, dziś kurs akcji Gino Rossi spada o kilka procent. Ostatnio papiery obuwniczej firmy poszybowały o kilkadziesiąt procent po tym, jak poinformowała o strategicznej umowie z CCC.

OTCF to spółka założona przez Igora Klaję. Mniejszościowy pakiet udziałów objął w niej Sobiesław Zasada.

- Strategia OTCF to dodawanie kolejnych marek do portfolio. Spodziewam się, że w Polsce marki sportowe jeszcze długo będą się rozwijać. A jeśli moda na sport przeminie? Rynek stale się zmienia i moim celem jest wsłuchiwanie się w jego potrzeby. Nie jesteśmy jeszcze na tyle mocni, żeby jak Apple z iPhone'em kreować te potrzeby. To zbyt ryzykowne. Niemniej jednak dzięki temu, że potrafimy przewidywać pewne trendy, wciąż jesteśmy na rynku. A Alpinusa czy Campusa już nie ma – mówił w 2010 roku Klaja w wywiadzie dla magazynu „Forbes" w 2017 roku, gdy OTCF wprowadziła na rynek markę Outhorn.