Carrefour kupił trzy sklepy - w warszawskim Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej oraz w Konstancinie-Jeziornie, a także w Katowicach przy ul. Bażantów. Przejęte sklepy są placówkami franczyzowymi poznańskiej sieci.

Japo pierwsi pisaliśmy w „Rzeczpospolitej", że Carrefour jest na krótkiej liście chętnych do zakupu sklepów sieci Piotr i Paweł. Z naszych informacji wynika, że możliwe są kolejne tego typu transakcje, wcześniej kilka sklepów kupiła też spółka Jeronimo Martins Polska, operator sieci Biedronka.

W grze są także inne firmy, możliwe są także przejęcia przez sieć Auchan.

Jak podaje Piotr i Paweł przejęcie części sklepów przez kolejnego branżowego inwestora, to jeden z elementów planu restrukturyzacji sieci, który konsekwentnie wdrażany jest przez zarząd spółki. Objęta postępowaniem sanacyjnym sieć intensywnie realizuje strategię przywrócenia rentowności wszystkich sklepów. Docelowy model zakłada pozostanie około 70 sklepów w upmarketowych lokalizacjach, istotnych dla Piotra i Pawła.

- Piotr i Paweł nie znika z rynku – podkreśla Marek Miętka, prezes sieci Piotr i Paweł. - Realizujemy plan pozyskując środki na finansowanie restrukturyzacji i przygotowując się do kluczowego okresu handlowego „Świąt Bożego Narodzenia"– dodaje.

Jak podkreśla firmy to element realizowanego planu restrukturyzacji, którego jednym z elementów jest przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. - Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy, poszerzamy asortyment na półkach i wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową – mówi Marek Miętka. – Negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych sklepów z różnymi inwestorami trwają – dodaje.