Canada Goose poinformował, że przestaje kupować futra od myśliwych, a od przyszłego roku całkowicie przestanie używania futer w swoich kurtkach. Od lat walczyli o to obrońcy praw zwierząt. PETA zapowiedziała po tym komunikacie, że zawiesza kapaninę przeciwko kanadyjskiej firmie.

Istniejąca od 1957 r. firma z siedzibą wykorzystuje w kurtkach futro kojotów i gęsi puch.

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), która od lat usiłowała zmusić Canada Goose do rezygnacji z używania futer, napisała na swojej stronie internetowej: "dokonaliśmy tego". "Po latach kampanii PETA, naszych międzynarodowych sojuszników i bezustannych działań aktywistów na całym świecie, Canada Goose kończy z używaniem futer" - napisano.

Protest członków PETA przeciwko Canada Goose

Protest członków PETA przeciwko Canada Goose

Bloomberg

Poza pikietami protestami PETA zdecydowała się na niekonwencjonalny krok w 2017 roku, kiedy kanadyjska firma debiutowała na giełdzie w Nowym Jorku. "Kupiliśmy akcje Canada Goose, żeby móc wywierać presje na zarząd" - napisała PETA w komunikacie. Kiedy firma usiłowała przekonać klientów, że jej dostawcy działają etycznie PETA zwróciła się ze skargą do amerykańskiej Federal Trade Commission (FTC) i w sierpniu 2019 r. Canada Goose musiał zrezygnować z klauzuli o "etyczności" i "możliwości prześledzenia skąd pochodzi gęsi puch", którym wypełnione są ich kurtki.

PETA pokazała film nakręcony ukryta kamera z fermy jednego z dostawców Canada Goose gdzie pracownicy w brutalny sposób, daleki od jakiejkolwiek etyki obchodzili się z gęsiami.

W kwietniu tego roku firma poinformowała, że do 2025 r. aż 90 proc. używanych w jej wyrobach materiałów będzie określanych jako "preferowane włókna i materiały", czyli będzie to włókno pochodzenia ekologicznego i z recyklingu. Natomiast od 2022 r. przestanie kupować nowe skóry kojotów od myśliwych i zamiast tego będzie wykorzystywać "używane".

Canada Goose rezygnuje z naturalnych futer

Canada Goose rezygnuje z naturalnych futer

Bloomberg

W ostatnich latach wiele luksusowych marek modowych takich jak Burberry czy Prada przestało używać futer w swoich ubraniach. Nordstrom, ekskluzywny amerykański dom towarowy, zapowiedział, że do końca tego roku przestanie sprzedawać produkty wykonane z futra lub egzotycznej skóry zwierzęcej.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ