Znaczna część sklepów sieci Biedronka (ponad 1000) działa już jako „punkty pocztowe”, co oznacza, że w świetle wciąż obowiązujących (do końca stycznia 2022) przepisów mogą być otwarte w każdą niedzielę. W praktyce oznacza to, że niemal co trzeci sklep sieci jest otwarty w każdą niedzielę, a zakupy w teoretycznie niehandlową niedzielę można zrobić w praktycznie każdym zakątku Polski.

31 października może będzie jednak wyjątkiem. Serwis „Wiadomości Handlowe” dotarł do informacji, że ta niedziela będzie dniem, w którym „wyjątkowo” wszystkie sklepy sieci Biedronka będą zamknięte. Koncern w liście do pracowników wyjaśnia, że rozumie, „jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada”. To właśnie z tego powodu sklepy Biedronki będą zamknięte 31 października. Dzięki temu pracownicy Biedronki mają mieć czas na to, by „spokojnie dotrzeć do domów” i spędzić ten czas w rodzinnym gronie.

Biedronka jednak na razie nie potwierdza, że zapadła decyzja o zamknięciu sklepów 31 października.

Czytaj więcej

Niedziele handlowe 2021. W które niedziele będzie można zrobić zakupy w 2021 roku?
Niedziele handlowe 2021. W te niedziele można zrobić zakupy w 2021 roku

- Jak tylko zapadnie decyzja w sprawie tego dnia, poinformujemy o niej. Nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia co do zamknięcia lub otwarcia sklepów tego dnia – powiedziało, w rozmowie telefonicznej z „Rzeczpospolitą” Biuro Prasowe Biedronki.

Jeżeli zapadłaby decyzja o zamknięciu sklepów sieci w niedzielę przed Dniem Wszystkich Świętych, to byłoby to z pewnością dobrze odebrane przez pracowników. Klienci mogą mieć już mieszane uczucia, ale z drugiej strony 1 listopada przypada w poniedziałek, więc zapewne w weekend poprzedzający święto i tak znaczna część Polaków będzie już odwiedzać groby bliskich i nie będzie miała głowy do zakupów.