Sklep znajduje się przy samym wejściu do stacji metra Madeleine w 8 dzielnicy Paryża. Nie ma parkingu - informuje agencja Reutera. Uroczyste otwarcie sklepu miało miejsce przy dźwiękach muzyki zespołu Abba.

To 34 sklep szwedzkiej sieci we Francji i zupełnie nietypowy jak na szwedzki koncern. Ma powierzchnię 5400 metrów kwadratowych, dwa poziomy i zatrudnionych jest w nim 140 osób.

Poza ekspozycją mebli jest tm też bar sałatkowy, restauracja oraz można skorzystać z takich usług jak lekcje gotowania, zajęcia nauki naprawy oraz renowacji mebli, a także zajęcia z koncepcji urządzania wnętrz według zasad Feng Shiu.

W sklepie nie da się niczego kupić, można jedynie zamówić meble z dostawą do domu lud odbiorem w jednym z 350 punktów odbioru.

W salonie La Madeleine będzie można nie tylko kupić meble, ale także je wypożyczyć w ramach usługi leasingowej.

IKEA szuka lokalizacji na sklepy w centrach miast

„La Madeleine to dla nas laboratorium testowe. Chcemy służyć ludziom, którzy znają i kochają IKEA, ale uważają, że IKEA jest za daleko "- powiedział Reuterowi Jesper Brodin, dyrektor generalny Ingka Group, która jest właścicielem większości sklepów IKEA.

Autopromocja
RADAR.RP.PL

Przemysł obronny, kontrakty, przetargi, analizy, komentarze

CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli ten format sklepu okażą się sukcesem to IKEA będzie otwierać podobne we Francji, ale także w USA oraz Japonii - powiedział Brodin mediom.

IKEA próbuje od dawna nowych formatów sklepów. W Sztokholmie powstał showroom z samymi meblami i akcesoriami kuchennymi, w Londynie wprowadzono spersonalizowana usługę planowania renowacji domu, a w Madrycie powstał sklep z samymi meblami do salonu.

W Wiedniu ma powstać sklep w samym sercu miasta, przy jednej z głównych arterii stolicy Austrii Mariahilferstrasse. Nie będzie miał własnego parkingu i magazynu. Kupić w nim będzie można tylko drobne, poręczne akcesoria i meble, które da się przewieźć na przykład metrem. Resztę mebli będzie można obejrzeć i zamówić z magazynu poza granicami miasta.

IKEA, która w ubiegłym roku osiągnęła sprzedaż na poziomie około 39 miliardów euro, planuje zainwestować 400 milionów euro we Francji w ciągu najbliższych trzech lat.

Francja jest trzecim największym rynkiem dla sieci IKEA, po Niemczech i Stanach Zjednoczonych.