Aktualizacja: 17.11.2015 12:11 Publikacja: 17.11.2015 12:11
Foto: Bloomberg
Unia jest gotowa utworzyć z Ukrainą strefę wolnego handlu od początku 2016 r., poinformował dziś prezydent Petro Poroszenko. Na razie nie ma postępu w wymianie handlowej z Unią Europejską, pomimo ulg w handlu, które wobec Ukrainy zastosowała Bruksela. Eksport ukraińskich towarów na rynku unijne spadł o blisko 33 proc. do 9,3 mld dol. a import był niższy o 28 proc. i wyniósł 11,15 mld dol.
Pomimo to Unia jest największym rynkiem dla Ukrainy z udziałem 33 proc. w eksporcie i 41 proc. w imporcie. Obrót towarowy Ukrainy z Rosją zmniejszył się w ciągu trzech kwartałów ponad dwukrotnie, podał ukraiński urząd statystyczny. Eksport do Rosji był niższy o 55,6 proc. i wyniósł 3,6 mld dol. a import z Rosji spadł o blisko 48 proc. do 5,5 mld dol.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomer...
Agencja ratingowa S&P poinformowała o dokonaniu półrocznego przeglądu ratingu Polski, bez publikacji aktualizacj...
Chcesz dostać miliard dolarów? Przyleć do Moskwy i stań na trybunie obok dyktatora poszukiwanego międzynarodowym...
W piątek w Nancy Polska ma podpisać traktat z Francją. Ma on być także podstawą do pogłębienia współpracy w sekt...
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Weh...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas