Reklama
Rozwiń

Krym znalazł sposób na sankcje - „Kryptokrym"

Kolejny blokowany przez sankcje obszar próbuje wyjść z kłopotów przy pomocy krypto walut. Krymskie władze chcą stworzyć na półwyspie „Kryptokrym".

Aktualizacja: 08.05.2018 18:13 Publikacja: 08.05.2018 14:48

Krym znalazł sposób na sankcje - „Kryptokrym"

Foto: Adobe Stock

„Pojawiła się idea stworzenia w regionie blockchain klastra, który nazwaliśmy „Kryptokrym" - poinformował Georigij Muradow przedstawiciel Krymu przy prezydencie Rosji, podczas IV Międzynarodowego Forum odbywającego się w Jałcie, pisze agencja Nowosti.

Impreza została wymyślona przez Kreml po rosyjskiej aneksji ukraińskiego regionu, by izolowany półwysep nie wypadł z zainteresowania inwestorów. Od czterech lat Krym jest objęty sankcjami Zachodu. Szczególnie dotkliwie odczuwa zamknięcie drzwi do zagranicznego finansowania. Na półwyspie nie działają międzynarodowe systemy płatnicze Visa i MasterCard. Blokada finansowa i wyrwanie się zależności od dolara i euro, były głównymi tematami forum.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
Rumunia zapłaci cenę za rozrzutność
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Gospodarka
Czy grozi nam powódź? Na razie nie, ale sytuacja może się zmienić
Gospodarka
Czy USA nadal są gwarantem globalnej stabilności?
Gospodarka
Unia chce pokonać Rosję w Ukrainie. Oto w jaki sposób
Gospodarka
Jak Putin „zbombardował” 14 procent rosyjskiej gospodarki. Liczby porażają
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama