Reklama

MFW potwierdza prognozę dla Ukrainy

Spadek PKB o 9 proc. w tym roku i wzrost o 2 proc. w przyszłym prognozuje dla Ukrainy Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Aktualizacja: 13.11.2015 11:33 Publikacja: 13.11.2015 10:16

MFW potwierdza prognozę dla Ukrainy

Foto: Bloomberg

Według najnowszej prognozy funduszu inflacja w tym roku sięgnie 45,8 proc. a w przyszłym spadnie do 12 proc., co jest podobne do prognoz ukraińskiego rządu. Dług publiczny w tym roku wyniesie 94,4 proc. PKB a w przyszłym zmniejszy się o 2,3 pp.

Popyt krajowy będzie w tym roku niższy o blisko 12 proc. ale w przyszłym zacznie rosnąć zyskując 2,7 proc. Podobne tendencje fundusz widzi w ukraińskim eksporcie. W tym roku spadnie o 16,3 proc., by w przyszłym zyskać blisko 5 proc..

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
W polityce handlowej USA najgorsza jest niepewność
Gospodarka
Donald Trump grozi szybkim wykończeniem BRICS. Ani słowa o Rosji
Gospodarka
Unia uderza w rosyjską ropę i jej nabywców. Pułap cenowy w dół, sankcje na Indie i Turcję
Gospodarka
Jak zmieniła się gospodarka USA i świata po pół roku rządów Trumpa?
Gospodarka
Kryzys już tu jest. Wszystkie starzejące się ręce na pokład
Reklama
Reklama