Reklama

Fatalne wieści z giełdy. Cały WIG20 na czerwono

Indeks największych spółek spada obecnie o około 3,3 proc. do 1762 pkt.

Aktualizacja: 06.03.2020 14:19 Publikacja: 06.03.2020 11:29

Fatalne wieści z giełdy. Cały WIG20 na czerwono

Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Wszystkie blue chips świecą obecnie na czerwono. Aż siedem spółek notuje przynajmniej 4-proc. spadek. Najmocniej ciążą walory Aliora, który tanieje o blisko 5 proc. Indeks osiągnął dziś minimum na poziomie 1754.11 pkt. Oznacza to, że po odbiciu, które wydarzyło się na początku tygodnia nie ma już miejsca. WIG20 był zaledwie 20 pkt. od minimum ustanowionego w ubiegłym roku.

W gronie średnich spółek sytuacja jest podobna, blisko wszystkie świecą na czerwono, a zielonym punktem w tabeli jest jedynie Boryszew, który drożeje o skromne 0,4 proc. Mocna przecena dotknęła Wirtualnej Polski, 11 bit studios i Kruka, odpowiednio o 8 proc., 7,3 proc. i 6 proc. Ten ostatni opublikował wczoraj wyniki, spółka w ubiegłym roku wypracowała 277 mln zł zysku netto, co oznacza spadek o 12 proc. rok do roku. Inwestorów nie zachęciły nawet informacje o rekordowych spłatach z portfeli własnych w 2019 r. mWIG40 spada obecnie o 2 proc.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Giełda
Piątkowa wyprzedaż na giełdzie w Warszawie
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Giełda
Dwa światy gigantów z WIG-odzież. III kwartał w LPP i CCC ujawnił różnice
Giełda
Niedźwiedzie na GPW tak łatwo nie odpuszczają
Giełda
Akcje XTB pod presją sprzedających. Zaważyły słabe wyniki
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Giełda
XTB słabiej od oczekiwań. Spadek zysku o 74 proc.
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama