Po pół godziny handlu wskaźnik szerokiego rynku rósł o 0,09 proc., grupujący spółki o średniej kapitalizacji i płynności MWIG40 odnotował wzrost wartości o 0,25 proc., a jeszcze mniejszy SWIG80 o 0,46 proc. w porównaniu z piątkowym zamknięciem notowań. Spadki – jako jedyny – notował WIG20. Indeks blue chips pozostawał nieznacznie pod kreską (-0,05 proc.).

W gronie największych spółek najlepiej prezentowała się Jastrzębska Spółka Węglowa z wynikiem 2 proc. na plusie. Nad kreską znalazło się również LPP (1 proc.), Eurocash (0,9 proc.) oraz Bogdanka i KGHM (akcje obu spółek drożały o 0,7 proc.). Po drugiej stronie rynku znalazł się natomiast PGNiG z rezultatem -1,6 proc., Grupa Lotos notowała spadek wartości o 0,7 proc. Takie same spadki zanotował PGE i Synthos.

Niska zmienność i obroty na warszawskim rynku to pochodna wyczekiwania na środową decyzję o poziomie stóp procentowych w Polsce. Według oczekiwań stopy spadną o 0,25 pb, co pogorszy wyniki sektora bankowego, ale z drugiej strony przyczyni się do wzrostu popytu na kredyt, inwestycji, konsumpcji i zmniejszy ryzyko dalszej deflacji.