Indeks szerokiego rynku spada o 0,3 proc. Mocno dokłada się do tego rezultatu osuwający się o 0,6 proc. WIG20. Wszystko za sprawą tracących notowań spółek surowcowych. KGHM oraz JSW spadają odpowiednio o 1,4 proc. i 0,9 proc. Co ważne, na czerwono świecą notowania 16 podmiotów z indeksu. Spadający o 0,3 proc. mWIG40 w dół ciągną walory CI Games oraz Bogdanki. Na przeciwnym biegunie są zyskujące ponad 3,7 proc. akcje Bumechu. Z kolei sWIG80 oscyluje w okolicach kreski. Inwestorzy chętnie kupują papiery DataWalk, które drożeją o niespełna 8 proc.

Na rynku walutowym obserwujemy już przygotowania inwestorów do dzisiejszej decyzji Fedu dotyczącej stóp procentowych i konferencji prasowej prezesa Jeroma Powella. Dolar osłabia się zarówno względem złotego, jak i euro. Co ciekawe, o poranku za amerykańską walutę płacono mniej niż 4 zł. Z kolei para EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,1. Uncja złota minimalnie drożeje do poziomu 1970 dolarów, z kolei baryłka ropy WTI utrzymuje się poniżej ceny 80 dolarów. Bitcoin zaś zbliża się do ceny 29 tys. dolarów.

Dziś oczy wszystkich skierowane są na USA. Rynek spodziewa się podwyższenia stóp procentowych o 25 pkt bazowych do poziomu 5,25 proc. Jednocześnie jednak inwestorzy zakładają, że będzie to ostatnia podwyżka w tym cyklu. Tymczasem eksperci przewidują, że Jerome Powell nie zmieni swojej jastrzębiej retoryki i podczas konferencji ożywi prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki.