Rynek kapitałowy szykuje się już na 23. edycję konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej. Odbędzie się ona w dniach 1–4 marca. Wydarzenie to nie tylko na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń rynkowych, ale też śmiało można je zaliczyć do najważniejszych wydarzeń tego typu. Merytoryka plus rozmowy kuluarowe i część integracyjna to idealna rekomendacja do tego, by spędzić kilka dni w Tatrach.

Konferencja organizowana przez IDM już dawno przestała być imprezą skierowaną wyłącznie do branży maklerskiej. Poruszane są podczas niej liczne tematy związane z samym rynkiem kapitałowym, ale także gospodarką. Nie inaczej będzie podczas tej edycji. Najlepiej świadczy o tym fakt, że tegoroczna impreza będzie odbywać się pod tytułem „Uczestnicy rynku kapitałowego wobec wyzwań współczesnej gospodarki” i będzie poświęcona wyzwaniom, jakie stoją przed firmami inwestycyjnymi i przedsiębiorstwami, ustawodawcą, regulatorem, administracją rządową i pozostałymi uczestnikami rynku w związku z potrzebą finansowania rozwoju polskich przedsiębiorstw i inwestycji. W programie konferencji jest około 20 paneli, warsztatów oraz prezentacji.

W ramach eksperckiej debaty makroekonomicznej prelekcję poprowadzi Łukasz Hardt, były członek Rady Polityki Pieniężnej, który opowie o krajowej perspektywie gospodarczej. Perspektywę globalną zaprezentuje Collin Ellis, strateg z agencji Moody’s. Blok makro zakończy panel z udziałem czołowych polskich i europejskich ekonomistów.

Nie zabraknie także dyskusji geopolitycznej dotyczącej szans i wyzwań, jakie stoją przed polskim rynkiem kapitałowym i gospodarką w ramach odbudowy Ukrainy. Podczas debaty inwestorskiej uczestnicy będą z kolei się zastanawiać, czy w tym roku inwestorzy będą mieli większy apetyt na ryzyko. A to tylko niektóre z punktów programu. Patronem medialnym wydarzenia jest „Rzeczpospolita”.