Reklama
Rozwiń
Reklama

Moskiewska giełda odcina się od świata, wszystko policzy po swojemu

Giełda w Moskwie przestanie obliczać indeksy obligacji w skali międzynarodowej, w których do oceny jakości kredytowej wykorzystywane są ratingi kredytowe międzynarodowych agencji ratingowych Standard & Poor's, Fitch Ratings i Moody's Investors Service.

Publikacja: 03.11.2022 14:23

Moskiewska giełda

Moskiewska giełda

Foto: Bloomberg

Takie zalecenie wydał Komitet Wskaźników Rynku Dłużnego Moskiewskiej Giełdy. Decyzja zacznie obowiązywać od 2023 r, informuje Kommersant. Zalecenia komitetu opierają się na analizie ratingów kredytowych przyznanych rosyjskim emitentom, które zostały obecnie wycofane i nie mają już zastosowania.

Ponadto Giełda Moskiewska rekomenduje, aby do 2023 r. wszyscy użytkownicy indeksów według skali międzynarodowej, przeszli na stosowanie indeksów według skali rosyjskiej.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Partonat Rzeczpospolitej
21-22 października br. odbędzie się XIII edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Giełda
Wyprzedaż w Warszawie. Inwestorzy mają nowy powód do obaw
Giełda
Fatalne wieści z europejskich giełd. Obawy o banki w USA biją w rynki
Giełda
Europa chce własnej giełdy: Merz i Draghi naciskają na wspólny rynek kapitałowy
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Giełda
Ciężki poranek w Europie, a do tego GPW w ogonie
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama