Reklama
Rozwiń
Reklama

Euforia na giełdach. Indeksy w USA biją rekordy po wygranej Bidena

WIG20 pod koniec sesji zyskuje ponad 2,8 proc. i zmierza w kierunku 2100 pkt. Dobre nastroje widać również na zagranicznych parkietach. W Niemczech i USA indeksy ustanawiają historyczne szczyty.

Aktualizacja: 07.01.2021 17:05 Publikacja: 07.01.2021 16:52

Euforia na giełdach. Indeksy w USA biją rekordy po wygranej Bidena

Foto: AFP

Do 2066 pkt. rośnie indeks polskich blue chips. WIG20 ciągnięty jest w górę przede wszystkim przez KGHM i Alior Bank, bowiem walory obu spółek drożeją po ponad 7 proc. Wyraźnie na plusie znajduje się cały sektor bankowy. PKO BP, Santander i Pekao zyskują po ponad 5 proc. Szansę na dalsze wzrosty blokują natomiast CD Projekt i Allegro. Akcje tych spółek tanieją odpowiednio o 6 proc. i 3 proc.

Spore wzrosty notują również małe i średnie spółki, choć zwyżki nie są tak wysokie jak w przypadku blue chips. mWIG40 zyskuje 1,8 proc., a na szczycie tabeli wzrostów znajduje się Mercator, którego notowania rosną o blisko 10 proc. Również w przypadku średnich spółek widać, że popyt skupia się na sektorze bankowym. Mocno zyskuje mBank, Millenium i Handlowy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month W duecie taniej i korzystaj podwójnie! Zyskasz dodatkowo pełny dostęp do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie otrzymasz dostęp do NYT: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Giełda
Piątkowa wyprzedaż na giełdzie w Warszawie
Giełda
Dwa światy gigantów z WIG-odzież. III kwartał w LPP i CCC ujawnił różnice
Giełda
Niedźwiedzie na GPW tak łatwo nie odpuszczają
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Giełda
Akcje XTB pod presją sprzedających. Zaważyły słabe wyniki
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama