Do 2066 pkt. rośnie indeks polskich blue chips. WIG20 ciągnięty jest w górę przede wszystkim przez KGHM i Alior Bank, bowiem walory obu spółek drożeją po ponad 7 proc. Wyraźnie na plusie znajduje się cały sektor bankowy. PKO BP, Santander i Pekao zyskują po ponad 5 proc. Szansę na dalsze wzrosty blokują natomiast CD Projekt i Allegro. Akcje tych spółek tanieją odpowiednio o 6 proc. i 3 proc.

Spore wzrosty notują również małe i średnie spółki, choć zwyżki nie są tak wysokie jak w przypadku blue chips. mWIG40 zyskuje 1,8 proc., a na szczycie tabeli wzrostów znajduje się Mercator, którego notowania rosną o blisko 10 proc. Również w przypadku średnich spółek widać, że popyt skupia się na sektorze bankowym. Mocno zyskuje mBank, Millenium i Handlowy.

Z kolei sWIG80 rośnie o 1,8 proc., do 17000 pkt. Indeks małych spółek przebił już poziomy z 2017 r. i znajduje się obecnie najwyżej od 2007 r. Po kilkanaście procent rosną notowania Sanoka, Eko Exportu i Harpera Hygienics.

WIG20 jest dziś najsilniejszym indeksem wśród europejskich parkietów. Mocno rosną natomiast benchmarki w krajach skandynawskich. Głównie indeksy w Szwecji i Finlandii zyskują po 2,5 proc. Niemiecki DAX rośnie o 0,8 proc., jednak nawet taka zwyżka pozwoliła na osiągnięcie historycznego szczytu. Indeks po raz pierwszy przebił barierę 14000 pkt.

Na Wall Street możemy zaobserwować dziś hat tricka. Powód do zwyżek mogła dać informacja o zatwierdzeniu przez Kongres wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich. S&P 500, Dow Jones i Nasdaq wspięły się na nowe rekordy. Indeksy notują ponad 1 proc. zwyżki. S&P 500 pokonał barierę 3800 pkt., a Nasdaq poziom 13000 pkt.