BlackBerry i akcje innych, słabo notowanych spółek mocno wzrosły w ciągu ostatnich kilku dni, gdy drobni inwestorzy giełdowi organizujący się na platformach mediów społecznościowych, takich jak Reddit postanowili postawić się dużym funduszom hedgingowym, stawiając przeciwko nim zakłady - pisze Reuters.

Wyprzedaż akcji BlackBerry to jeden z pierwszych przykładów, kiedy dyrektorzy firmy zarabiają na niespodziewanym szaleństwie na giełdzie.

Dyrektorzy sprzedali swoje udziały 20 stycznia 2021 r. po cenach wahających się od 12,63 do 13,01 dolara za walor, czyli prawie dwa razy wyżej niż wyniósł kurs tydzień wcześniej.

Akcje BlackBerry wzrosły w środę 27 stycznia aż do 28,77 dolarów na giełdzie w Nowym Jorku.

Dyrektor finansowy producenta telefonów Steve Rai sprzedał prawie 33000 akcji, wszystkie jakie posiadał, zgodnie z oświadczeniem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 21 stycznia, w transakcji o wartości 428 731 dolarów.

Mark Wilson, dyrektor ds. marketingu, sprzedał 78 500 akcji o wartości 991 455 dolarów. Billy Ho, wiceprezes Blackberry, sprzedał akcje za 259 000 dolarów.

Wszyscy oni okresowo sprzedawali akcje w ciągu ostatniego roku. Zgodnie z dokumentacją, sprzedaż na początku rajdu napędzanego przez Reddit jest jednak największą transakcją w ostatnich 12 miesiącach – pisze Reuters.