WIG20 po blisko dwóch godzinach środowej sesji zwyżkuje o 15 pkt, do 2332 pkt. Z pozoru więc sytuacja wygląda na spokojnie. Sporo się jednak dzieje na poszczególnych walorach. Po pierwsze trzeba wspomnieć o spółkach energetycznych, szczególnie PGE, które na otwarciu zniżkuje około 7 proc. We wtorek po sesji spółka wydała komunikat o planowanej emisji akcji, z której zechce pozyskać około 3,2 mld zł. W czwartek zniżkują także inne firmy energetyczne, n.in. Tauron. Z drugiej strony mamy silne grono zwyżkujących spółek w gronie WIG20. Na czoło wysuwa się LPP z około 3,5-proc. wzrostem. Tuż za nim są Cyfrowy Polsat, Orange i Asseco Poland. Nad kreską są także akcje przedsiębiorstw petrochemicznych.

WIG, indeks szerokiego rynku, nieznacznie zyskuje. Gorzej prezentuje się na początku środowej sesji trzecia linia firm - sWIG80 traci ponad 1 proc.

Na rynku walut złoty dziś odrabia przecenę z poprzednich dni. Dolar kosztuje z rana znów nieco poniżej 4 zł, a euro wyceniane jest na 4,53 zł. Spadki obserwujemy na rynku kryptowalut. Bitcoin wyceniany jest na 41,6 tys. dolarów.

Na rynku surowców kolejne zwyżki ropy naftowej, dziś do blisko 86 dolarów za baryłkę.