WIG20 rozpoczął handel pod kreską, co było zgodne z trendem obserwowanym na giełdach w USA i Azji, które świeciły na czerwono. Początkowo indeks największych spółek spadał nieznacznie, o 0,2 proc., jednak z godziny na godzinę podaż dociskała coraz mocniej. W efekcie, WIG20 przełamał barierę 2400 pkt, i wyznaczył dzienne minimum na poziomie 2370 pkt. Ostatecznie indeks zamknął się na 2383 pkt, co oznacza spadek o 1 proc., co jest największym spadkiem od połowy grudnia.

Jednak nie zmienia to faktu, że dla WIG20 początek roku jest udany. Po dwóch tygodniach stopa zwrotu wynosi około 5 proc., co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że wiele zagranicznych indeksów jest na minusie.

W piątek najmocniej ciążyła branża bankowa. Lider polskiego sektora – PKO BP – staniał o 2,6 proc. Pod kreską byli również inni pożyczkodawcy.

Wyprzedaż banków odczuł także indeks średnich spółek. mWIG40 spadł o 0,9 proc., a najgorzej w tym gronie poradził sobie mBank, którego notowania spadły o 4,2 proc. Z kolei sWIG80 zakończył dzień 0,7 proc. na minusie.

Na uwagę zasługuje także piątkowy debiutant na rynku NewConnect. Notowania Eco5tech krótko po otwarciu rosły o ponad 120 proc., a popyt był tak duży, że pod koniec sesji teoretyczny kurs otwarcia wskazywał 2 zł, co oznaczało ponad 360-proc. wzrost kursu.

Nastroje na zagranicznych rynkach nie dopisywały. Większość indeksów w Europie była w objęciach niedźwiedzi. Niemiecki DAX pod koniec sesji spadał o 0,8 proc., a francuski CAC 40 tracił 0,7 proc. Również otwarcie handlu na Wall Street przebiegało pod dyktando sprzedających. Po godzinie S&P 500 i Nasdaq spadały odpowiednio o 0,6 proc. i 0,2 proc. Dziś rozpoczął się sezon na publikację wyników wśród pożyczkodawców. Wyniki pokazał m.in. JP Morgan, Citigroup i Wells Fargo. W przypadku JP Morgana i Citigroup wyniki zawiodły inwestorów i akcje taniały. Z kolei notowania Wells Fargo rosły o ponad 4 proc.