Fintech udostępni usługę w Europie stopniowo, w pierwszej kolejności użytkownikom kart Metal. Od momentu, gdy w aplikacjach właścicieli kart Revolut Metal aktywuje się nowa funkcja, będą mogli realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych (w kolejnym miesiącu limit będzie się odnawiał), bezprowizyjnych transakcji akcjami.

Nie wszystko będzie darmowe

Na razie będą musieli ograniczyć się jednak tylko do amerykańskich giełd. Będą mogli bez prowizji handlować walorami ponad 300 spółek notowanych na NYSE i NASDAQ. Do dyspozycji będą mieli również wgląd w czasie rzeczywistym w dane odnośnie cen i rynku. Fintech zapowiada, że będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne spółki, na razie nie ujawnia czy i ewentualnie kiedy użytkownicy dostaną dostęp do polskich akcji.

W kolejnych tygodniach Revolut udostępni usługę posiadaczom kart Premium i Standard. Użytkownicy tych drugich będą mogli zrealizować do trzech bezprowizyjnych transakcji miesięcznie, a pierwszych będą miały do dyspozycji do ośmiu bezprowizyjnych transakcji miesięcznie. Transakcje ponad limitem będą obarczone prowizją 1 GBP za transakcję (4 zł). Opłata roczna wyniesie 0,01 proc. wartości rynkowej całego portfela posiadanych akcji. Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1000 USD. Nie ma natomiast progu minimalnego. Użytkownik ma mieć możliwość kupowania ułamków akcji za symbolicznego 1 USD.

Wszystkie transakcje walutowe będą realizowane, tak jak do tej pory, poprzez wielowalutową aplikację Revolut. Oznacza to, że każdy kto chce kupić akcje na amerykańskiej giełdzie, może wymienić PLN na USD po korzystnym kursie manualnie lub skorzystać z funkcji automatycznej wymiany. 

Będą kolejne tanie usługi inwestycyjne

Revolut zapowiada, że chce rozwijać swoje usługi i produkty inwestycyjne. W planach ma udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF). W ślad za ekspansją fintechu na kolejne rynki poza Europą, dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami uzyskają użytkownicy spoza Europejskiej Strefy Ekonomicznej (EEA). 

- To kolejny ważny krok ku realizacji naszej misji, by uczynić usługi finansowe bardziej dostępnymi, innowacyjnymi i tanimi. Inwestowanie na rynku akcji pozostawało zbyt długo poza zasięgiem zwykłych ludzi. Był to realny problem dla konsumentów poszukujących efektywnych metod lokowania swoich oszczędności lub przeznaczania ich części na cele inwestycyjne – mówi Nik Storoński, współzałożyciel i prezes Revoluta. Dodaje, że firma stara się, aby inwestowanie poprzez Revoluta było proste, tanie i dostępne dla każdego, nawet jeśli zamierza przetestować usługę na bardzo niewielkich kwotach. - To zaledwie początek rozwoju naszej oferty bezprowizyjnych usług inwestycyjnych. Będziemy ją poszerzać o kolejne rynki i produkty już w najbliższej przyszłości – zapowiada.