Andrzej Duda został wybrany na prezydenta Polski w 2015 roku. W trakcie kampanii wyborczej sypał obietnicami jak z rękawa i trzeba przyznać, że wiele z nich spełnił - jak choćby 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego czy zlikwidowanie gimnazjów. Wiele z obietnic jednak nie zostało zrealizowane w najmniejszym stopniu mimo dobiegającej końca kadencji. Które to? 

Obecny prezydent zapowiadał między innymi głęboką transformację systemu opieki zdrowotnej, w tym likwidację NFZ, który określił w swojej obietnicy wyborczej jako "fatalną instytucję". Głowa państwa obiecywała także pomoc frankowiczom, jednak jego ustawę frankową mocno skrytykowali eksperci, a także Związek Banków Polskich i Narodowy Bank Polski, więc projekt został schowany do szuflady. Nowelizacja ustawy podpisana dopiero w lipcu 2019 r. zawierała nieznaczny ułamek pomocy, jaką obiecywał prezydent frankowiczom.

Jak wymienia Business Insider Polska, do kolejnych niespełnionych obietnic wyborczych prezydenta należą: emerytury bez podatku i podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł, równe dopłaty dla rolników, podniesienie podatków dla najlepiej zarabiających, likwidacja śmieciówek i "patologicznego" samozatrudnienia, likwidacja VAT na ubranka, wymóg, by projekt obywatelski musiał przejść pierwsze czytanie oraz zakaz prywatyzacji Lasów Państwowych w Konstytucji. 

Więcej na: Business Insider Polska