W poniedziałek Agencja Rozwoju Przemysłu otworzyła na terenie obydwu stoczni w Szczecinie i Gdyni punkty informacyjne dla załogi. Profesjonalni konsultanci będą doradzać i rozmawiać z każdym pracownikiem — mówi Roma Sarzyńska rzecznik ARP.

Doradztwo obejmie całą załogę choć ze stoczni płyną informacje, że niemal wszyscy zatrudnieni zgłaszają chęć przystąpienia do programu dobrowolnych odejść. O faktycznym terminie opuszczenia zakładów przez konkretnych pracowników zadecyduje do marca zarządca, który na razie musi zadbać o podtrzymanie niezbędnej produkcji. W zależności od stażu pracy ci, którzy już zdecydowali się odejść z własnej woli, dostaną rekompensaty. Ich wysokość uzależniona jest od stażu pracy w firmie: to od 20 do 60 tys zł.

Na razie skutecznie odszedł niemal cały zarząd SSN. Ustąpili prezes Artur Trzeciakowski i dwaj wiceprezesi ds finansowych Dariusz Biniarz i ds handlowych Tomasz Skrzypczak. Stanowisko utrzymuje Bogusław Adamski wiceprezes spółki odpowiadający za produkcję.

- We wtorek w Warszawie przedstawiciele Mostostalu Chojnice będą rozmawiać o warunkach przyszłej dzierżawy majątku stoczniowego SSN — powiedział „Rz” Zbigniew Urbaniec przewodniczący Rady Nadzorczej Mostostalu.