Sprzedaż aktywów funduszu wiąże się z zaplanowaną na 29 grudnia 2012 r. likwidacją funduszu (po ponad ośmiu latach działalności). Zgodnie ze statutem funduszu, sprzedaż nieruchomości powinna się zakończyć przed jego likwidacją.
Będzie to pierwsza likwidacja funduszu inwestycyjnego kupującego nieruchomości na polskim rynku. Inwestorzy będą w końcu mieli okazję, aby się przekonać, czy rynek rzeczywiście słusznie wycenia aktywa funduszu niżej, niż wyspecjalizowane firmy zatrudniane w tym celu przez TFI.
Certyfikaty inwestycyjne funduszu są notowane na warszawskim parkiecie z ok. 20-proc. dyskontem, w stosunku do oficjalnej wyceny aktywów netto. Jeżeli to zarządzający funduszem mają rację i nieruchomości uda się sprzedać zgodnie z oficjalnymi wycenami, zakup certyfikatów na giełdzie z dyskontem byłby dobrym interesem – w ciągu niecałego roku można bowiem zarobić wartość dyskonta.
Obecnie w skład portfela funduszu wchodzi 12 nieruchomości komercyjnych, dwie inwestycje deweloperskie oraz cztery działki pod zabudowę mieszkaniową. W portfelu znajdują się takie obiekty, jak: Alfa Centrum w Olsztynie, Trinity Business Park I w Warszawie, Red Tower w Łodzi czy budynek biurowy Alfa Plaza w Gdyni.
W procesie sprzedaży zespołowi nieruchomości BZ WBK TFI będzie doradzała firma Cushman & Wakefield.