Rekordowy pod tym względem był też dla Buffetta 2012 r., kiedy jego spółka zainkasowała 14,8 miliarda dolarów czystego zysku.

83-letni dzisiaj miliarder, guru wielu inwestorów giełdowych, zyskał sławę dzięki udanym inwestycjom w takie spółki jak Coca-Cola. Udało mu się jednak stworzyć holding o wartości 280 miliardów dolarów, który operuje w ponad 80 biznesach.

- Inwestorzy wciąż myślą, że  Berkshire jest czymś w rodzaju funduszu inwestycyjnego, ale to już nieprawda - wskazuje Cliff Gallant, analityk Nomury, który zysk Berkshire Hathaway szacuje na poziomie 18,5 miliarda dolarów. Zwraca uwagę, że w imperium Buffetta jest teraz wiele dużych korporacji, które sporo zarabiają i wypracowują cashflow.

Także tegoroczne prognozy dla Berkshire Hathaway są pomyślne, gdyż spółki Buffetta, funkcjonujące od ubezpieczeń po transport kolejowy, powinny skorzystać na poprawiającej się koniunkturze gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu z nich rynek amerykański jest kluczowy z biznesowego punktu widzenia.