Zwyżkom w Warszawie powinno sprzyjać udane zamknięcie giełd w USA w piątek. Powodów do zadowolenia dostarczyła także informacja o powstaniu specjalnego funduszu, którego zadaniem będzie poprawa sytuacji na rynku krótkoterminowych papierów bazujących na kredytach hipotecznych.

Analitycy spodziewają się, że do posiedzenia Fedu 11 grudnia powinien dominować wzrost. Zapewne przełoży się to na notowania na GPW, gdzie widać chęć do zwyżki indeksów. Zbliża się też grudzień i tzw. rajd św. Mikołaja, a więc okres, który historycznie jest korzystny dla rynków akcji.

W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem na polskim rynku będzie decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Wśród członków tego gremium dominuje jastrzębie nastawienie, więc podwyżka kosztu pieniądza wydaje się pewna.

Poznamy sporo ważnych danych makroekonomicznych z USA, w tym wskaźnik zaufania konsumentów za listopad, wielkość i dynamikę sprzedaży domów na rynku wtórnym w październiku oraz comiesięczny raport Fedu o stanie gospodarki. Natomiast w piątek GUS opublikuje dane o PKB w III kwartale. Poznamy też listopadowe dane ze strefy euro, m.in. wskaźnik nastrojów konsumentów i wstępne dane o inflacji.