Kadrowe roszady w KNF. Maciej Kurzajewski z nowymi obowiązkami

Maciej Kurzajewski przestaje pełnić funkcję dyrektora departamentu firm inwestycyjnych – ustaliła „Rzeczpospolita”. Mają mu być powierzone jednak nowe obowiązki.

Aktualizacja: 12.09.2019 14:42 Publikacja: 12.09.2019 12:38

Kadrowe roszady w KNF. Maciej Kurzajewski z nowymi obowiązkami

Foto: Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski

Kurzajewski od wielu lat związany jest z Komisją. W przeszłości pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora departamentu firm inwestycyjnych i infrastruktury rynku. Po tym, jak w 2018 r. z KNF rozstał się Marek Szuszkiewicz, Kurzajewski awansował na stanowisko dyrektora departament firm inwestycyjnych. Teraz jednak ma pracować w innym obszarze.

- Na rynku finansowym zwiększa się poziom zainteresowania inwestowaniem środków finansowych w nowe kategorie aktywów (np. kryptoaktywa) oraz nowymi, nieregulowanymi formami pozyskiwania kapitału (crowdfunding, oferty tokenów). Zjawiska te wymagają od Urzędu KNF aktywnych działań, zmierzających w szczególności do zaproponowania optymalnych ram regulacyjnych dla obserwowanych zjawisk i związanych z nimi szans i zagrożeń, w tym także stworzenia odpowiednich narzędzi nadzorczych. Dostrzegając potrzebę zintensyfikowania prac w tym obszarze, przewodniczący KNF zdecydował o powierzeniu Maciejowi Kurzajewskiemu – dotychczasowemu dyrektorowi departamentu firm inwestycyjnych – stanowiska doradcy odpowiedzialnego m.in. za działania analityczne w zakresie ewentualnej regulacji tych obszarów. Maciej Kurzajewski jest wieloletnim pracownikiem Urzędu KNF i posiada szerokie doświadczenie związane z nadzorem nad firmami inwestycyjnymi oraz infrastrukturą rynku kapitałowego – usłyszeliśmy w KNF, która tym samym potwierdziła zmiany kadrowe zachodzące w urzędzie.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Finanse
Finansowanie powiązane z ESG to korzyść dla klientów i banków
Debata TEP i „Rzeczpospolitej”
Czas na odważne decyzje zwiększające wiarygodność fiskalną
Finanse
Kreml zapożycza się u Rosjan. W jeden dzień sprzedał obligacje za bilion rubli
Finanse
Świat więcej ryzykuje i zadłuża się. Rosną koszty obsługi długu
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Finanse
Gdzie podziały się nadwyżki finansowe Polaków
Walka o Klimat
„Rzeczpospolita” nagrodziła zasłużonych dla środowiska