Usługę Hand Pay zaprezentowała w Korei Południowej firma Lotte Card, z tej samej grupy co Lotte Wedel i nazwała go pierwszym masowym systemem płacenia dłonią. Miejscem pierwszych płatności był 7-Eleven Signature, sklep spożywczy na 31. piętrze Wieży Lotte w Seulu.

Hand Pay umożliwia płacenie za zakupy bez pieniędzy, kart, smartfonów. Układ żył dłoni klienta jest skanowany przez czytnik na podczerwień, następne system pozyskane informacje przekształca na dane, które są odszyfrowane i skierowane na serwery Lotte Card i Korea Financial Telecommunications & Clearings Institute – organizacji non-profit zarządzającej międzybankowymi systemami płatności w Korei Południowej. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo dobre zabezpieczenie transakcji.

- W ten sposób ciało staje się środkiem płatniczym – wyjaśnia Kim Chang-kwon, CEO Lotte Card. – Staramy się też usprawniać obsługę i zwiększać zakres sprzedawców naszych usług, aby umożliwić klientom dostęp do wygodniejszych, szybszych i bezpieczniejszych usług finansowych – dodaje.

Pomysł, by płacić dłonią, testowano już trzy lata temu w Szwecji. System tego typu, autorstwa Fredrika Leiflanda, studenta Uniwersytetu Lund wdrożono m.in. na terenie kampusu tej uczelni, dłonią można było tam zapłacić w sklepach i restauracjach.