Organizatorzy festiwalu canneńskiego przygotowują się do najbliższej edycji. Pojawia się coraz więcej informacji. Przewodniczącym jury konkursu głównego będzie Spike Lee, który miał tę funkcję pełnić w ubiegłym roku, gdy impreza została ostatecznie odwołana. W tym roku zgodził się ponownie.

Teraz dyrektor artystyczny Thierry Fremaux ujawnił, że canneńskie wydarzenie otworzy „Annette”  Leos Caraxa z Marion Cotillard i Adamem Driverem w rolach głównych. To pierwszy film francuskiej legendy, autora „Kochanków z Pont Neuf” czy „Holy Motors”, nakręcony w języku  angielskim. Opowieść o artyście stand-upowym z Los Angeles, który zakochuje się w śpiewaczce operowej. Przyjście na świat córki Annette wywraca ich świat do góry nogami.

„Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszego spotkania z kinem i srebrnym ekranem w naszym Pałacu Festiwalowym, gdzie filmy nabierają blasku. Kino Caraxa ma w sobie tę niezwykłą  alchemię, którą tworzy tajemniczy związek nowoczesności i wieczności kina” - mówi Thierry  Fremaux. Ale jednocześnie wciąż zastrzega, że choć wszyscy pracują, ostateczne losy przeniesionego z maja na lipiec festiwalu zależą od sytuacji epidemiologicznej i otwarcia we Francji kin.