Anatomia w 3D

W 2017 r. Uczelnia Łazarskiego uruchomiła studia na kierunku lekarskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość kształcenia, ponad 10 mln zł zainwestowano w budowę nowoczesnego Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych.

Publikacja: 26.03.2018 21:00

Sale laboratoryjno-dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Sale laboratoryjno-dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Foto: materiały prasowe

Do dyspozycji studentów oddano m.in. salę anatomii prawidłowej, laboratoria i prosektorium. – Inwestycja we własne zaplecze do kształcenia przedklinicznego to element strategii rozwoju naszego Wydziału Medycznego – chcemy wyznaczać standardy niepublicznego kształcenia lekarzy. Dajemy studentom możliwość realizacji przedmiotów przedklinicznych w jednym miejscu, w komfortowych warunkach. Jest to pierwsze w Polsce tego typu zaplecze na Wydziale Medycznym uczelni niepublicznej – mówi prezydent Uczelni Łazarskiego Juliusz Madej.

Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych składa się z Pracowni Naukowych Podstaw Medycyny, obejmującej m.in. trzy sale laboratoryjno-dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć z biochemii, biofizyki, biologii molekularnej, genetyki czy histologii, oraz Pracowni Nauk Morfologicznych, które stanowią zaplecze do nauczania anatomii. Są to: sala wykładowa wyposażona w multimedia i modele anatomiczne wysokiej wierności, sala anatomii prawidłowej oraz sala sekcyjna i prosektorium. Studenci mają również możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym w szpitalach do diagnostyki chorób serca, słuchu czy układu oddechowego.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Ekonomia
Witold M. Orłowski: Słodkie kłamstewka
Ekonomia
Spadkobierca może nic nie dostać
Ekonomia
Jan Cipiur: Sztuczna inteligencja ustali ceny
Ekonomia
Polskie sieci mają już dosyć wojny cenowej między Lidlem i Biedronką
Ekonomia
Pierwsi nowi prezesi spółek mogą pojawić się szybko