Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 10.12.2020 14:48 Publikacja: 10.12.2020 14:31
Foto: Bloomberg
Na to, że inwestorzy spodziewali się większej skali łagodzenia polityki pieniężnej, wskazuje umocnienie euro wobec dolara po czwartkowym komunikacie EBC oraz wzrost rentowności (spadek cen) obligacji skarbowych państw strefy euro.
Rozpoczęty w marcu br. pandemiczny QE, a dokładnie pandemiczny program skupu aktywów (PEPP), miał opiewać na 750 mld euro i potrwać do połowy 2021 r. Na mocy czwartkowej decyzji Rady Prezesów EBC, wartość PEPP będzie jednak o 500 mld euro większa, a program potrwa do końca I kwartału 2022 r. Zaangażowanie EBC na rynku obligacji skarbowych potrwa jednak znacznie dłużej. Do końca 2023 r. frankfurcka instytucja zamierza reinwestować wszystkie odsetki od zakupionych w ramach PEPP instrumentów oraz wpływy z instrumentów zapadających.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Zarządzanie finansami osobistymi to sztuka balansowania między bieżącymi potrzebami a przyszłymi celami. Coraz c...
Coraz więcej firm świadomie inwestuje w jakość, nie tylko swoich produktów i usług, ale też w standardy współpra...
Dane płatnicze dają dziś wyjątkowy wgląd w zachowania i trendy konsumenckie w branży turystycznej. Pozwalają lep...
Polacy chcą rozwijać swoje umiejętności cyfrowe. Potwierdza to ogromne zainteresowanie szeregiem inicjatyw eduka...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Rödl & Partner zapewniła kompleksowe wsparcie podatkowe Santander i Jefferies przy kolejnej sekurytyzacji wierzy...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas