Gazeta Wyborcza
Multimedia Polska ma 100 tys. abonentów telewizji cyfrowej
Przemysław Poznański
Aktualizacja: 22.01.2010 00:00 Publikacja: 22.01.2010 00:01
Gazeta Wyborcza
Multimedia Polska ma 100 tys. abonentów telewizji cyfrowej
Przemysław Poznański
To o 40 proc. więcej, niż operator kablowy miał na koniec 2008 r. - Cyfrowa telewizja to bez wątpienia jedna z najlepiej przyjętych przez klientów usług w całej historii Multimedia Polska - przyznaje Andrzej Rogowski, prezes spółki. Z cyfrowej telewizji w zdecydowanej większości korzystają klienci, którzy są użytkownikami pakietów kilku usług. Około jednej trzeciej abonentów telewizji cyfrowej ma także telefon i internet oferowany przez Multimedia Polska. Wszyscy abonenci telewizji cyfrowej korzystają z dekoderów umożliwiających odbiór programów czy oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,7481044,Multimedia_Polska_ma_100_tys__abonentow_telewizji.html
Puls Biznesu
Więcej PKO TFI w Eurotelu
DI
Fundusze inwestycyjne zarządzane przez PKO TFI przekroczyły próg 5 proc. głosów w Eurotelu. Dotychczas miały 4,30 proc. w kapitale zakładowym i w głosach na WZA spółki. Po zakupie akcji dokonanym 20 stycznia fundusze mają 208 674 akcje i 5,34 proc. udziału.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=acb30954-d2e7-4013-bd1f-6bf45fd4b0ad&date=2010-01-22 (dostęp płatny)
Parkiet
Plus: nowa umowa z Play nie wpłynie na inwestycje
Urszula Zielińska
Inwestycje Polkomtela w 2010 r. będą zbliżone do ubiegłorocznych. W budżecie spółki przewidziano pieniądze na testowe uruchomienie technologii szybkiej transmisji danych - LTE. Polkomtel, który podpisał z P4 nową umowę o roamingu krajowym na zmienionych warunkach, nie ujawnia, w jaki sposób przełoży się ona na jego wyniki. Zasłania się tajemnicą handlową. - Myślę, że firma podejmie kroki, aby w tym ważnym dla niej roku (ma trafić na giełdę - red.) ewentualny ubytek został uzupełniony - uważa Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK. P4 płaciło Polkomtelowi do tej pory 250-300 mln zł rocznie.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/669119_Plus:_nowa_umowa_z_Play_nie_wplynie_na_inwestycje.html (dostęp płatny)
Co szósta firma mówi o poślizgach
Anna Cieślak-Wróblewska
Opóźnienie w płatności unijnych pieniędzy jest jednym z głównych problemów w programie Innowacyjna Gospodarka - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie resortu rozwoju. Brak pieniędzy na koncie w określonym terminie powoduje w firmach np. konieczność wstrzymania projektu, zaciągnięcia dodatkowych kredytów czy pokrycia wydatków z własnej kieszeni. A więc dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej koszty.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/669149_Integracja_Co_szosta_firma_mowi__o_poslizgach.html (dostęp płatny)
Rzeczpospolita
Nokia podcina skrzydła
Piotr Rudzki, Reuters
Akcje holenderskiego producenta urządzeń i oprogramowania do nawigacji satelitarnej staniały w Amsterdamie aż o 10,6 proc., do 5,9 euro po ogłoszeniu przez fińską Nokię, że będzie bezpłatnie oferować mapy jako dodatkową opcję w swych telefonach komórkowych. Nokia poszła za przykładem Google'a, który w końcu 2009 r. zaczął oferować bezpłatny dostęp do nawigacji satelitarnej w Ameryce Północnej w smartfonach Droid Motoroli. Finowie mają nadzieję, że ich oferta poprawi pozycję firmy na światowym rynku smartfonów.
http://new-arch.rp.pl/artykul/919306_Nokia_podcina_skrzydla.html (dostęp płatny)
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Gazeta Wyborcza
Multimedia Polska ma 100 tys. abonentów telewizji cyfrowej
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas