Reklama

UKE nie godzi się na nowa Neostradę 10 Mb/s

Aktualizacja: 31.08.2011 14:38 Publikacja: 31.08.2011 14:33

Urząd Komunikacji Elektronicznej

wyraził sprzeciw wobec planu wprowadzenia przez

Telekomunikację Polską

nowej oferty hurtowej BSA 10 Mb/s „w zakresie synchronizacji modemu 998 kb/s – 10 Mb/s”.

- Propozycja ta jest sprzeczna z naszym porozumieniem z 2009 r., a ponadto niekomfortowa zarówno dla operatorów alternatywnych, jak i dla klientów końcowych. Kupowaliby usługi, co do parametrów których nie mieliby pewności. W dodatku TP nie przedstawiła nam ani cen detalicznych, ani hurtowych tej usługi – mówi Anna Streżyńska, prezes UKE. Niezadowolenie urzędu, jak również operatorów alternatywnych, wywołał pomysł zastąpienia nowym pakietem 998 kb/s – 10 Mb/s dotychczasowych usług między 1 a 10 Mb/s.

Reklama
Reklama

- Najlepiej byłoby, gdyby zachować w hurcie dotychczasowe opcje, dodać nową i oczywiście pokazać nam ceny. Zarówno hurtowe, jak i detaliczne – mówi Anna Streżyńska.

Operatorzy alternatywni obawiają się, że modyfikując ofertę hurtową, TP zawęzi marżę na nowej usłudze 10 Mb/s, co utrudni im konkurowanie z ofertą narodowego operatora na rynku detalicznym. Pozostawienie dotychczasowych pakietów zwiększałoby ich pole manewru.

 

 

Ekonomia
Od danych do decyzji, czyli transformacja i AI w biznesie
Gospodarka
Czesi zaskoczeni sukcesem Polski. Ekspert o współpracy: Strategiczna konieczność
Ekonomia
Nowe trendy w elektryfikacji floty
Ekonomia
Czas ratyfikować Zrewidowaną Europejską Kartę Społeczną
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama