Ericsson
i
STMicroelectronics
zakończyły operację rozdzielenia
ST-Ericsson
Aktualizacja: 06.08.2013 11:40 Publikacja: 06.08.2013 11:40
Ericsson
i
STMicroelectronics
zakończyły operację rozdzielenia
ST-Ericsson
, spółki joint venture tych firm, która zajmowała się produkcją chipów do urządzeń mobilnych, ale przynosiła spore straty.
Ericsson przejmuje działy związane z projektowaniem, rozwojem i sprzedażą wielomodowych modemów LTE, współpracujące z technologią 2G, 3G, i 4G. Ponad 1800 pracowników dołączyło do firmy Ericsson.
Natomiast STMicroelectronics przejmuje wszystkie pozostałe produkty ST-Ericsson, poza wspomnianymi modemami LTE oraz systemem GNSS (Global Navigation Satellite System), który został sprzedany firmie zewnętrznej. ST przejmuje również infrastrukturę służącą do montażu i testowania. 1000 pracowników dołączyło do STMicroelectronics.
Obie firmy zgodziły się podzielić po równo kosztami wygaszania aktywności ST-Ericsson.
W czwartym kwartale 2012 roku, Ericsson zarezerwował w budżecie 3,3 mld SEK, które były potrzebne na sfinansowanie rozdzielenia i zakmnięcia aktywności ST-Ericsson.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Ericsson
i
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Fińska Nokia analizuje strategiczne opcje dla segmentu rozwiązań dla sieci komórkowych – podają agencje informacyjne. Wśród potencjalnych zainteresowanych miałby być duży azjatycki gracz.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Usługi 5G napędzały w ciągu ostatnich dwóch lat wzrost przychodów telekomom – uważa dostawca takich nadajników. W naszym regionie przewiduje jednak spadki liczby użytkowników.
Producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson poinformował o planach redukcji zatrudnienia. Firm planuje zlikwidować około 1400 miejsc pracy w Szwecji w ramach szerszego planu globalnej redukcji kosztów.
Szwedzki potentat telekomunikacyjny Ericsson poinformował, że wyprodukował w fabryce Flex w Tczewie milion urządzeń 5G. Urządzenia „Made in Poland” są sercem budowanych w Europie sieci piątej generacji.
Po poniedziałkowej decyzji szwedzkiego Ericssona, także fińska Nokia żegna Rosję. Oba koncerny kontrolowały 60 proc. rosyjskiego rynku sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych. Huawei nie ma tu już konkurencji .
Szwedzki producent sprzętu dla sieci komórkowych przerywa swoją działalność w Rosji na czas nieokreślony. To poważny cios w rosyjską telekomunikację, bo Szwedzi mieli jedną piątą rosyjskiego rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas