Indeks giełdowy WIG-Informatyka skupia teraz 27 spółek. Większość z nich mocno pobudza wyobraźnię inwestorów. Biznesy prowadzone przez te spółki najczęściej opierają się na nowatorskich rozwiązaniach.
Obecnie prawdziwymi gwiazdami warszawskiego parkietu są producenci gier. Ich akcje od początku roku do końca lipca rosły zdecydowanie szybciej niż cały WIG-Informatyka. Walory CD Projekt podrożały prawie o 42 proc., CI Games – o 33 proc., 11bit studios – o 32 proc.
Przy inwestowaniu w tego typu firmy kluczowe znaczenie dla potencjalnych zysków mają przede wszystkim premiery nowych produktów. Jeśli dana gra pojawi się terminowo oraz – co jeszcze ważniejsze – zostanie dobrze przyjęta przez odbiorców, zyski mogą być bardzo duże. Widać to najlepiej na przykładzie CD Projekt i jego sztandarowego produktu – gry „Wiedźmin 3". Gra zebrała znakomite recenzje na świecie i spółka umocniła swoją pozycję na globalnym rynku.
Czy zakup akcji CD Projekt nadal może być opłacalny? Zdaniem Łukasza Kosiarskiego, analityka DM BZ WBK, spółka ma dobre długoterminowe perspektywy. Wciąż warto ją mieć w portfelu inwestycyjnym. Mariusz Puchałka, analityk z ING Bank Śląski, również dostrzega potencjał w branży producentów gier. Zwraca uwagę na 11bit studios. Firma ta, obok dwóch liderów: CD Projekt i CI Games, cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.
– Jest to producent wieloplatformowych gier wideo, które wprowadza na światowe rynki w dystrybucji cyfrowej. Najbardziej znane produkty spółki to seria „Anomaly" oraz gra „This War of Mine". W tym roku zaplanowane są trzy premiery gier. Powinno to pomóc w kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego kursu akcji spółki – argumentuje Mariusz Puchałka.