Reklama
Rozwiń

#RZECZoBIZNESIE: Grzegorz Prądzyński: Ubezpieczyciele przestają dokładać do interesu

Ubezpieczyciele stracili 6 mld zł w OC, przez ostatnie 10 lat. W którymś momencie system zaczął się chwiać – mówi Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Aktualizacja: 09.12.2016 12:57 Publikacja: 09.12.2016 10:57

#RZECZoBIZNESIE: Grzegorz Prądzyński: Ubezpieczyciele przestają dokładać do interesu

Foto: Rzeczpospolita

W Polsce jest obecnie ponad 20,5 mln polis OC. - Wszyscy kierowcy płacą, żeby tej grupie, która miała wypadek zostały wypłacone pieniądze, odszkodowania, zadośćuczynienia – tłumaczył Prądzyński. - To jest fundusz, którym zakłady ubezpieczeń zarządzają i który służy później do pokrycia ryzyka. Tutaj mamy problem. Ten fundusz musi się bilansować. Musi być tyle pieniędzy, żeby nie zabrakło ich dla poszkodowanych – mówił.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ekonomia
Pacjenci w Polsce i Europie zyskali nowe wsparcie
Ekonomia
Sektor usług biznesowych pisze nową strategię wzrostu
Ekonomia
Odporność samorządów ma kluczowe znaczenie dla państwa
Patronat Rzeczpospolitej
Naukowcy też zadbają o bezpieczeństwo polskiego przemysłu obronnego
Ekonomia
E-Doręczenia: cyfrowa przyszłość listów poleconych