W tym roku po raz pierwszy pojawił się Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE z ofertą 70 firm.
Oddzielne salony zostały przygotowane m.in. dla branży obrabiarek i narzędzi, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego, technologii obróbki powierzchni, gazownictwa, transportu. Targową ekspozycję wzbogacają wystawy specjalne, parki tematyczne oraz forum Infosystem prezentujące rozwiązania IT dla firm, urzędów i samorządów.
Uczestnicy targów mają do wyboru kilkadziesiąt rozmaitych konferencji i spotkań. Podczas Forum Inżynierskiego dokonano przeglądu innowacji technicznych w przemyśle maszyn i urządzeń budowlanych. Do udziału w międzynarodowym okrągłym stole „Odlewy w maszynach i urządzeniach przyszłości” (10 czerwca), organizowanym z inicjatywy prof. Józefa Suchego, zostały zaproszone światowe sławy z branży odlewniczej. Zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne z tego zakresu, a także możliwości kooperacji w skali międzynarodowej. Na 11 czerwca zaplanowana jest konferencja „Rapid – technologie w budowie maszyn i medycynie” przygotowana przez prof. Kazimierza Oczosia specjalizującego się w tej dziedzinie.
Wystawcami Salonu Nauka dla Gospodarki są jednostki naukowe, firmy badawczo-wdrożeniowe oraz instytucje zaangażowane w transfer technologii; w sumie 70 wystawców z Polski i Niemiec. Ich stoiska znajdują się wśród ekspozycji przemysłu najbardziej odpowiadających zakresowi branżowemu.
Targi ITM Polska (Innowacje – Technologie – Maszyny), największe tego typu w naszym kraju, trwają od 9 do 12 czerwca na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich.