Tworzy instalacje, obiekty, wideo i audioperformance. Żeby scharakteryzować jego obiekty, można się posłużyć przykładem jednej z prac, np. „Rain – Carnation” z kolekcji Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Tworząc ją, wykorzystał aluminium, plexi, korzenie, ziemię, włosy, żywicę. Powstała praca, która przypomina współczesny obraz. Użyte przez artystę materiały to połączenie biologii i technologii; elementy te dopełniają się w jego dziełach.

Skrajnie indywidualna postawa Knaflewskiego przejawia się w jego działaniach z pogranicza muzyki i sztuk wizualnych. Artysta wielokrotnie występował jako autor audioperformance, grając na elektrycznej trumnie. Wiele emocji wzbudziły jego prace „Catolic-cola” (2001 r.) i „Killing me softly” (2005 r.). W pierwszej krzyż występuje w roli pługa i służy do orki. Druga to portret kapłana o perłowych zębach. W bardzo wysmakowanych formalnie realizacjach Knaflewskiego z reguły pojawia się przekorne poczucie humoru.

Urodził się w Poznaniu i mieszka tam do dziś. Studiował w poznańskiej PWSSP (1980 – 1985). Obecnie wykłada na tej uczelni na Wydziale Komunikacji Multimedialnej oraz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Należy do współtwórców grupy Koło Klipsa, z którą wystawiał w latach 1983 – 1990.

Brał udział w wielu zagranicznych wystawach, m.in. w kontrowersyjnej Irreligia w Brukseli. Współpracuje z Galerią Piekary.