Austriacki RTR (niem. Rundfunk und Telekom Regulierungs) jest tym krajowym organem regulacyjnym, od którego Komisja Europejska przyjęła do tej pory najwięcej decyzji do notyfikacji. Wedle statystyk opublikowanych przez Komisję za okres 2003-2010 dokumentów tych było 93. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji uplasował się brytyjski Ofcom (91 decyzji), a na trzecim ex aequo: polski Urząd Komunikacji Elektronicznej z holenderskim OPTA (hol. Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autoriteit).
Najmniej projektów decyzji regulacyjnych Komisja otrzymała od bułgarskiego (8) i rumuńskiego regulatora (13). Łącznie do końca ubiegłego roku Komisja otrzymała z państwa członkowskich prawie 1,2 tys. projektów decyzji regulacyjnych.
Z tych decyzji 9 zakończyło veto Komisji. Pośród zawetowanych projektów najwięcej, bo 4 pochodziły z Polski, 3 z Finlandii, po 1 z Austrii i Niemiec. Zawetowane decyzje UKE dotyczyły regulacji wymiany ruchu IP oraz włączenie dostępu szerokopasmowego w zakres 1 i 2 rynku telekomunikacyjnego, co zakończyłoby się ustaleniem pozycji dominującej TP na tych rynkach (i usankcjonowało jedną z dużych kar nałożonych na TP).