Tomasz Goss-Strzelecki
Dwaj giganci rynku technologicznego, fińska Nokia i amerykański Apple, zawarli porozumienie w sprawie wzajemnych oskarżeń o naruszanie patentów. Tym samym zakończyli trwającą od dwóch lat batalię sądową. Zgodnie z umową firmy wycofają złożone przeciwko sobie pozwy i rozliczą się finansowo, a w przyszłości będą płacić sobie nawzajem za wykorzystywanie technologii konkurenta.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/708182_Finlandia_USA:_Nokia_dogadala_sie_z_Apple.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Pasma nie przeszkodzą w walce o Plusa
Urszula Zielińska
Zygmunt Solorz-Żak nie boi się, że straci Polkomtela przez zbyt dużą liczbę częstotliwości. – Nie ma czegoś takiego jak rynek częstotliwości – powiedział „Rz" Zygmunt Solorz-Żak pytany, czy nie obawia się, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zezwoli mu na przejęcie Polkomtelu w związku z tym, że firmy przez niego kontrolowane razem z siecią Plus miałyby najwięcej pasma radiowego w kraju. A to, że jego pozycja byłaby silna, wynika z wyliczeń P4, operatora sieci Play, publikowanych przez serwis rpkom.pl.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1056724_Pasma_nie_przeszkodza_w_walce_o_Plusa.html (dostęp płatny)
Spory TP z Duńczykami potrwają przynajmniej do 2013 roku
Urszula Zielińska
Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu wyznaczył odległe terminy rozstrzygnięcia kolejnej fazy sporu między TP a duńską firmą DPTG. Jak poinformował wczoraj właściciel DPTG – GN Store Nord, 10 czerwca Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu oddalił wniosek Telekomunikacji Polskiej o zawieszenie postępowania dotyczącego tzw. drugiej fazy polsko-duńskich rozliczeń z tytułu podziału zysków światłowodu wybudowanego przez DPTG dla prawnego poprzednika TP.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1056718_Spory_TP_z_Dunczykami_potrwaja_przynajmniej_do_2013_roku.html (dostęp płatny)
UOKiK nie wyda decyzji negatywnej
Sławomir Wikariak
Prezes UOKiK nie może na podstawie unijnych przepisów stwierdzić, że prawo nie zostało naruszone – uznał Sąd Najwyższy. Chodzi o spór kompetencyjny między prezesem UOKiK a firmą Netia. Spółka uważała, że w oparciu o przepisy unijne można wydać decyzję o tym, że nie stwierdzono stosowania praktyki ograniczającej konkurencję (tzw. negatywną decyzję merytoryczną).
http://archiwum.rp.pl/artykul/1056583_UOKiK_nie_wyda_decyzji_negatywnej.html (dostęp płatny)