Reklama

Opinie: Gaj silnym kandydatem na wiceszefową ITU

Publikacja: 06.10.2014 15:38

- Polska ma realne szanse na objęcie stanowiska zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - ocenia w rozmowie z Newseria.pl Krzysztof Król, przewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Kandydatem jest prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

Zdaniem Króla, udział prezes Gaj we władzach Światowej Unii Telekomunikacyjnej przełoży się na lepszą pozycję Polski w dyskusjach na temat pasm radiowych, konkurencji, sporów z innymi oraz w podejmowaniu decyzji o przyszłości np. Internetu.

O tym, że Magdalena Gaj ma duże szanse, aby wejść do władz ITU przekonany jest także Tom Ruhan, m.in. przewodniczący ECTA i członek zarządu PIKE.

- Moim zdaniem szanse Magdaleny Gaj są bardzo duże. Świetnie pasuje do zarządu ITU i zrobiła kawał dobrej roboty promując Polskę wśród członków ONZ. Można się spodziewać, że ma duże poparcie. Dodatkowo, byłaby pierwszą kobietą we władzach ITU, co też jest dużym osiągnięciem - uważa Ruhan.

Reklama
Reklama

- Oczywiście, jak to przy wyborach, zawsze może się zdarzyć coś w ostatniej chwili, co zmieni wyniki głosowania - dodaje.

Wybory nowych władz ITU odbędą się na szczycie w południowokoreańskim Busan, który rozpocznie się 20 października. Decyzje o składzie nowych władze spodziewane są 22-23 października.

Gaj jest jednym z pięciu oficjalnych kandydatów na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego. Obecnie funkcję tę pełni Chińczyk Houlin Zhao, a sekretarzem generalnym jest Malijczyk Hamadoun Touré.

Kontrkandydatami dla Gaj są przedstawiciele Kanady, Wielkiej Brytanii, Nigerii oraz Fatimetou Mohamed-Saleck z Mauretanii, druga kobieta w tym gronie.

Materiał Promocyjny
Lokaty mobilne: Nowoczesny sposób na oszczędzanie
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Ekonomia
KGHM optymalizuje zagraniczny portfel
Ekonomia
Apelują do Orlen Termika. Chodzi o zamówienia dla dostawców spoza UE
Ekonomia
PGE odstąpiła od ważnej umowy. Naliczono wysokie kary
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama