Miedwiediew, który udzielił długiego wywiadu rosyjskim mediom, w kontekście integracji Rosji i Białorusi stwierdził, że jej poziom "jest niewystarczający", by rozmawiać o przyjęciu wspólnej waluty. - Wszyscy to rozumieją - dodał. 

- Wraz z postępem integracji możliwość wprowadzenia jednej waluty (dla Rosji i Białorusi - red.) może się pojawić - zaznaczył Miedwiediew.

- Ale tutaj zdecydowanie nie możemy wybiegać naprzód - podkreślił były prezydent Rosji. Według niego wprowadzenie wspólnej waluty może być wynikiem dobrego zintegrowania gospodarek obu krajów.

Czytaj więcej

Były prezydent Rosji wspomina słowa senatora USA, który mówił o wojnie atomowej

Miedwiediew wskazał w tym kontekście na przykład Unii Europejskiej, gdzie - jego zdaniem - mimo wysokiego poziomu integracji gospodarek państw członkowskich, są różnice pomiędzy poszczególnymi państwami, które są źródłem problemów w funkcjonowaniu wspólnej waluty.

Wraz z postępem integracji możliwość wprowadzenia jednej waluty (dla Rosji i Białorusi - red.) może się pojawić

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji

- Teraz Brytyjczycy wyszli z UE, sądzę, że będą wiele razy tego żałować. Ze względu na stracone szanse, jeśli chodzi o gospodarkę, tymczasowo doświadczają wstrzymania produkcji, przedsiębiorstwom brakuje towarów, doświadczają kryzysu energetycznego. Dlatego ci, którzy wypisują się z przedsięwzięć integracyjnych, żałują tego, co do zasady - mówił Miedwiediew.