Samo złożenie wniosku nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu, że cały proces odbywa się zdalnie, można szybciej uzyskać finansowanie – bez konieczności wychodzenia z biura – reklamują leasing online firmy, które go oferują.
Możesz mieć cały sprzęt tak finansowany
Leasing online nie różni się znacząco od tego tradycyjnego. Forma finansowania nie uległa zmianie. Leasingodawca zyskuje dostęp do przedmiotu leasingu i spłaca go w ramach miesięcznych opłat.
W umowie określa się okres leasingowania oraz możliwość wykupu ruchomości po jej zakończeniu. Ale są różnice między tradycyjnym leasingiem a tym online. Złożenie wniosku nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu, że cały proces odbywa się zdalnie, można szybciej uzyskać finansowanie. Po wybraniu przedmiotu leasingu wysyłamy zapytanie za pośrednictwem strony internetowej. Po otrzymaniu oferty można dostosować warunki do potrzeb firmy i je zaakceptować. Później należy uzupełnić niezbędne dane i wykonać przelew weryfikacyjny. A po otrzymaniu pozytywnej decyzji wystarczy podpisać umowę i przelać kwotę początkową.
Jakie ruchomości można sfinansować w leasingu online? To rozwiązanie umożliwia zakup dowolnego wyposażenia, które pomoże rozwinąć firmie biznes. Dotyczy to nie tylko samochodów, specjalistycznego sprzętu IT – w ramach leasingu możesz nabyć także podstawowe wyposażenie biurowe. Zakres finansowania w zależności od firmy czy banku, które oferują leasing, może być dużo szerszy. Można też skorzystać z takiego finansowania, gdy potrzebujemy maszyn i urządzeń budowalnych. Leasing może być wykorzystany także na finansowanie punktów i stacji ładowania pojazdów elektrycznych, dostępny dla wszystkich przedsiębiorców. I wiele, wiele innych rzeczy.
Leasing o każdej porze
Czy korzystamy z leasingu tradycyjnego czy online, to w obu przypadkach także są dwa jego rodzaje: operacyjny oraz finansowy. Ten pierwszy jest najbardziej popularny, bo cechuje go prostota księgowania i związane z nią oszczędności podatkowe, ponieważ każda rata leasingu operacyjnego stanowi w całości koszt uzyskania przychodu. Z kolei w leasingu finansowym korzystający otrzymuje od razu fakturę na całą wartość sfinansowanego sprzętu. Można ją jednorazowo zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu.