Andrzej Duda zaszczepił się przeciw COVID-19 razem z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą. „Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze” - napisał na Twitterze.

Prezydent na szczepienie zarejestrował się trzy dni wcześniej. O północy 23 kwietnia ruszyła rejestracja do szczepień na COVID-19 osób urodzonych w 1972 roku.

Prezydent Duda jest ozdrowieńcem. COVID-19 wykryto u niego pod koniec października. Ozdrowieńcy mogą szczepić się w Polsce po trzech miesiącach od powrotu do zdrowia po COVID-19.

Prezydent Duda był pytany o szczepienie na COVID-19 w czasie kampanii prezydenckiej, podczas spotkania z wyborcami w Końskich.

- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić. Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Proszę bardzo - kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce, to jest jego osobista decyzja - mówił wówczas.

Potem na Twitterze prezydent podkreślił, że chodziło mu o dobrowolność w przypadku szczepionki na COVID-19.

- Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa - mówił.