Reklama

Brexit nie pomógł brytyjskiemu handlowi

Raport badaczy z Aston University Business School wskazuje, że brytyjska oraz unijna biurokracja mocno utrudniają handel pomiędzy Wielką Brytanią a krajami UE po brexicie.

Publikacja: 18.09.2024 11:10

Brexit nie pomógł brytyjskiemu handlowi

Foto: Chris Ratcliffe/Bloomberg

Brytyjski eksport dóbr do krajów Unii Europejskiej był w latach 2021-2023 niższy o 27 proc. niż w scenariuszu, w którym nie doszłoby do brexitu – mówi raport  przygotowany przez naukowców z Aston University Business School. Import z UE do Wielkiej Brytanii był natomiast w tamtym okresie mniejszy o 32 proc. niż w scenariuszu, w którym Zjednoczone Królestwo pozostałoby w Unii.

Z raportu wynika, że zmniejszyła się też różnorodność brytyjskiego eksportu do UE. Liczba rodzajów towarów sprzedawanych do wszystkich krajów Unii spadła o 1645.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Dane gospodarcze
EBC utrzymał stopy procentowe bez zmian
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Dane gospodarcze
PKB strefy euro nieco lepszy od oczekiwań, a Niemcy w stagnacji
Dane gospodarcze
Bank Rosji szczery do bólu. Publikuje czarny scenariusz
Dane gospodarcze
Amerykańska inflacja pozytywnie zaskoczyła inwestorów
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Dane gospodarcze
GUS: Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu jeszcze w górę
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama