Reklama

Nissanowi grozi grzywna 2,4 mld jenów za Ghosna

Japoński urząd nadzoru giełdowego i papierów wartościowych (SESC) zalecił ukaranie Nissana grzywną 2,4 mld jenów (22 mln dolarów) za zaniżanie w raportach finansowych kompensat dla poprzedniego prezesa, Carlosa Ghosna

Publikacja: 10.12.2019 18:31

Nissanowi grozi grzywna 2,4 mld jenów za Ghosna

Foto: Bloomberg

Grzywna obejmuje cztery lata finansowe, od kwietnia 2014 roku do marca 2018 roku - podał urząd. Ze względu na statutowe ograniczenia, Nissan nie może być ukarany za robienie tego samego przed rokiem finansowym przed 1 kwietnia 2014 roku - wyjaśnił na briefingu przedstawiciel SESC. Przyznał, że do zafałszowanych informacji SESC dotarł sam w wyniku śledztwa.

Ostateczną decyzję o grzywnie podejmie urząd usług finansowych FSA. Byłaby to druga co do wielkości grzywna wymierzona w Japonii za fałszywe informacje w sprawozdaniach finansowych firm, większą została ukarana Toshiba w 2015 r.: 7,3 mld jenów - pisze Reuter

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Porozumienie USA–Chiny, fala pustostanów nadchodzi i napięcia Bruksela–Pekin
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Biznes
Zmarł Maciej Adamkiewicz, twórca sukcesu Adamed Pharma. Miał tylko 59 lat
Biznes
Francis Ford Coppola sprzedaje luksusowe zegarki. „Jestem bankrutem”
Biznes
Najnowsza, eksperymentalna szczepionka Moderny okazała się nieskuteczna
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Biznes
Czarny czwartek Kremla, sankcje USA i UE, Europa buduje konkurencję dla Muska
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama