Ruszył nowy projekt Polskiego Funduszu Rozwoju. Akademia BioMed PFR ma na celu wzmocnienie polskiego sektora biotechnologii oraz life sciences. W projekcie weźmie udział 15 spółek medycznych oraz pięć farmaceutycznych.

Uczestniczy przejdą bezpłatny dwutygodniowy program szkoleń biznesowych. Podczas pierwszego tygodnia w Warszawie pozyskają wiedzę o możliwościach finansowania kolejnych etapów rozwoju firmy oraz nawiązywania relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami. Swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele takich spółek, jak Novartis, Selvita, Adamed, Philips, Neuro Devise czy Medicover.

W drugim tygodniu przedstawiciele spółek wyjadą do Wielkiej Brytanii, gdzie przejdą warsztaty z brytyjskimi mentorami i ekspertami z Cambridge, Londynu i Nottigham. Później firmy będą mogły zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami. Fundusze zarządzane przez PFR Ventures i fundusz PFR Life Science mogą zapewnić finansowanie dla najciekawszych projektów.

- W mojej opinii to bardzo dobra inicjatywa – uważa Katarzyna Kosiorek, analityk DM Trigon. - W Polsce ciągle brakuje wsparcia dla spółek i przedsiębiorstw z sektora biotechnologii i life sciences, więc jakakolwiek forma pomocy jest mile widziana. Warto również podkreślić, że jest to rynek, w którym spółki od samego początku wymagają znacznych nakładów finansowych, więc pomoc w ich pozyskaniu jest często kluczowa – zaznacza.