Reklama

Lepszy rok dla sprzedawców samochodów

Sprzedaż nowych aut osobowych w Polsce w 2021 r. wzrośnie o prawie jedną dziesiątą r./r., do 467 tys. Rynek samochodów dostawczych powiększy się o 8,6 proc., do 63 tys. – prognozuje Instytut Samar.

Publikacja: 10.01.2021 21:00

Lepszy rok dla sprzedawców samochodów

Foto: Adobe Stock

Wiele będzie jednak zależeć od rozwoju sytuacji związanej z pandemią. To ona drastycznie obniżyła popyt na samochody w roku 2020. Liczba rejestracji nowych aut osobowych i dostawczych zmalała w porównaniu z rokiem 2019 o 22 proc., do 488 tys. W tym rynek samochodów osobowych skurczył się nieco mocniej – o 22,9 proc., do niespełna 428,4 tys. aut. Nieco lepiej wyglądała końcówka roku. W samym grudniu zarejestrowano 51,5 tys. samochodów, co w porównaniu z grudniem rok wcześniej daje spadek o niecałe 2 proc. Także w listopadzie spadek sprzedaży aut osobowych był niższy od wartości 12-miesięcznej i wyniósł 8,2 proc.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Nvidia z rekordowymi wynikami, ale akcje spadają przez niepewność w Chinach
Biznes
Rada Gabinetowa, kryzys w AGD i ostrzeżenie branży motoryzacyjnej dla Brukseli
Biznes
Prezydent Karol Nawrocki zawetował dwie kolejne ustawy
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Biznes
Kamera rozpozna narodowość i rasę. Totalna inwigilacja w Rosji
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama