W ostatnim kwartale 2020 roku Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna Warrena Buffetta kupiła akcje koncernu energetycznego Chevron oraz koncernu medialnego Verizon - informuje agencja Reutera.

Spółka miliardera ma akcje Verizon Communications o wartości 8,6 mld dolarów i Chevron o wartości 4,1 mld dolarów.

Inwestycje zostały ujawnione w raporcie sporządzonym dla Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Z raportu wynika, że spółka Buffetta sprzedała część akcji Apple, choć pozostały one największą pozycją w portfelu firmy o wartości 121 mld dolarów.

Z raportu wynika też, że Buffett kupił udziały w spółce - Marsh & McLennan, brokerze ubezpieczeniowym. W sumie nabył 4,3 mln akcji o wartości 499,3 mln dolarów.

Buffett pilnie przygląda się rynkom naftowym. - Są to inwestycje typowe dla Buffetta - powiedział agencji Reutera analityk Steven Check w Check Capital Management.

Berkshire Hathaway pozbył się także swoich udziałów w zamieszanym w liczne skandale banku Wells Fargo, ale zachował udziały w kilku innych bankach: Bank of America, Bank of New York, US Bancorp oraz American Express. Spółka inwestycyjna pozbyła się też w czwartym kwartale zeszłego roku udziałów w koncernie Pfizer - producencie szczepionek przeciwko Covid-19 oraz koncernie wydobywczym Barrick Gold.

Nabycie udziałów w Chevron jest interesującym wyborem dla Berkshire Hathaway, biorąc pod uwagę, że koncern ten przegrał w 2019 r. przetarg o Anadarko Petroleum na rzecz wspieranej przez Berkshire oferty konkurencyjnej firmy naftowej Occidental. Wygląda na to, że nagroda pocieszenia dla Chevron to inwestycja firmy Buffett - pisze CNN.